אמנים - אמנות ישראליתamanim.com

פנינה ורד , תערוכת ציורים "בדרך אחרת" 09/02-08/03

פנינה ורד

"בדרך אחרת"

יצירתה המרשימה של פנינה ורד אינה מקובעת. היא רבגונית, מתפתחת ומגיבה לשינויים ולחידושים שמתאפשרים עם ההתפתחות הדינאמית של עולם המדיה הדיגיטאלית.

פנינה רכשה לעצמה חירות אמנותית חדשה, כשהחלה לעבד את ציוריה במחשב, להדפיס אותם בגדלים משתנים ולהוסיף ציור ידני על ההדפס המוגמר.

בתערוכה זו מציגה פנינה מקבץ של עבודות מודפסות שמקורן בציורים שיצרה במשך השנים. לעיתים נשמרת "רוחו" של הציור המקורי, וההתערבות הממוחשבת נראית מינורית, ולעיתים מתווה האמנית מבט שונה ופרשנות נוספת לעבודה. במקרים אלה, בהם ההתערבות הממוחשבת דומיננטית, "מפליגה" היצירה למרחקים ולמרחבים חדשים ומורכבים, עד שקשה לזהות את עקבותיו של הציור המקורי שהיווה את בסיס העבודה.

יחד עם זאת, בכל יצירותיה המוגמרות ניבט "כתב ידה" הייחודי של האמנית. עבודותיה מתאפיינות בסוג של ליריות מרגשת שדרכה נשקפת אהבתה הרבה ליפי הטבע ולנופי השדות, ההרים, היערות , הצמחייה והתופעות הגיאולוגיות השונות.

במשך השנים יצרה פנינה רישומים, ציורים ועבודות קולאז', תוך שימוש בחומרים טבעיים כמו אדמה, חול, קוורץ, בזלת, חרסית וכו'. יצירותיה נעות בין אבסטרקט לריאליזם, כשגישתה האמנותית מכבדת ומוקירה את אשר למדה ממוריה שטרייכמן וסטימצקי.

עבודתה העכשווית של פנינה ממירה בעיקרה את כלי העבודה המסורתיים כמו המכחול, הצבעים והדבקים בעכבר המחשב. המתווים החדשים לעבודה הם צילומים וציורים שנעשים מראש כסקיצות בלבד אותם היא בוחנת, בודקת ויוצרת מהם וריאציות שונות.

רוב עבודותיה המוגמרות מודפסות על גבי בדי קנבס, וחלקן על גבי אובייקטים עיצובים שימושיים כמו דלתות כניסה, חלונות וכו'. בכך מתרחבים גבולות העשייה שלה, ונוטלים נידבך נוסף באותה יכולת השתנות וביטוי איכותי של ערכי האמנות בהם ניחנה פנינה.

אורית לוטרינגר

אוצרת התערוכה

עבודות נבחרות

צרו קשר