אמנים - אמנות ישראליתamanim.com

רמי אָטֵר | ביניים | תערוכת יחיד | ינואר 2015 | משכן אמנויות הבמה

רמי אָטֵר – ביניים

25.12.14 - 24.1.15

פתיחה חגיגית – 2.1.2015 11:00

אכסדרת בית האופרה

משכן אמנויות הבמה

שד' שאול המלך 19, ת''א

לאיוונט בפייסבוק 

רמי אָטֵר מוצא בברזל רב-הניגודים את החומר המתאים ביותר עבורו, חומר המאפשר לו לבטא עולם פנימי מורכב, לעיתים תוך מאבק ולעיתים תוך דיאלוג עם הברזל. יצירתו מאד אישית והיא נובעת מתוכו כביטוי צורני לעולמו הרגשי. כאשר הפך הפיסול בברזל לעשייה מרכזית בחייו, העשיר אָטֵר את יכולותיו הטכניות בלמידה בסדנת הברזל של רמי רודיך, מקום בו הוא ממשיך ליצור יום ביומו.

בתערוכתו הנוכחית מוצגות עבודות משלוש סדרות צורניות העוסקות בהתבוננות פנימית אשר קובצו תחת הכותרת INSIGHTS וחלקן כבר הוצג בתערוכה בשם זה. לצד עבודות אלו מוצגות שתי עבודות שהן הצצה לתערוכתו הבאה של אָטֵר שתעסוק בשכחה, נושא מרכזי במכלול יצירתו.

''החומר בו בחר אָטֵר לפסל הוא ברזל תעשייתי גולמי אותו הוא מעבד בטכניקות שונות. מרקמו של הברזל ואופן עיבודו נבחרים אינטואיטיבית במהלך היצירה. עיבוד החומר יוצר בו שינוי צורני המוביל גם לשינוי סמנטי ביחסו של האובייקט אל הסביבה תוך שהוא יוצק בו משמעויות ותכנים נוספים. בתהליך העבודה מתקיים מסע של שחרור פנימי ומעבר מהדימוי הפנימי אל הפסל המוחשי. העבודה על פסלים שונים בשלוש הסדרות התרחשה במקביל וניתן לראות הקבלה זו גם בהתפתחות הסדרות המתכתבות זו עם זו, הן רגשית, הן בהתפתחות הצורנית של הפסלים השונים והן בהתייחסות לצבע ולמרקם באלמנטים השונים אותם משיג אָטֵר בטכניקות ייחודיות אותן פיתח'' (נוגה ארד-אילון, אוצרת התערוכה INSIGHTS)

סדרת הפסלים PILARS הוצגה לאחרונה בתערוכה קבוצתית בגלריה העירונית בגבעתיים.

''אָטֵר יצר סדרת פסלי ברזל הנעים בתנועה כלפי מעלה ויוצרים פרשנות מיתית למושג האינסוף. הוא בונה בברזל, חומר קשה הלקוח מן האדמה, מארג מעניין של מודלים דמויי מגדלים. בפסליו הוא מבקש מהמתבונן לצלול למרחבי הפנימיות של נפשו ולהמשיך את הקו הנוצר בברזל מעלה מעלה אל הלא-קיים'' (דורון פולק , אוצר, על הסדרה PILARS ).

בשתי העבודות החדשות המוצגות בתערוכה והמקדמות את הסדרה החדשה, העתידית, רואים תנועתיות מעוררת שאלה, לעיתים קלסטרופובית, כאשר החסר רב בהן על הקיים.

אוצר: אודי רוזנויין

תערוכות יחיד: ''עבודות'', בית גבריאל, הכנרת (2013); ''INSIGHTS'', תיאטרון ירושלים (2014).

תערוכות קבוצתיות נבחרות: ''סלון חורף'', הגלריה העירונית (על האגם), רעננה (2012); ''ארץ מולדת'', בית ר.מ.פ.א., ירושלים; ''Art and objecthood'' , חברת וולבו, ת''א; ''גבר/אישה: אשליה של מציאות'', Galerie Claire Corcia , פאריס (2013); ''כיפת ברזל ודמע'', ת''א; ''מעלה מעלה'', הגלריה העירונית, גבעתיים; ''בהשראת גדולים'', הגלריה העירונית פ''ת; ''יצירתי האהובה'', היכל התרבות, פ''ת (2014).

אתר האמן: www.ater-art.com

פתיחה

צרו קשר