אמנים - אמנות ישראליתamanim.com

Obscurity of Oblivion | תעתועי שכחה

רמי אטר / Rami Ater

''תעתועי שכחה'' / ''Obscurity of Oblivion''

תערוכה יחיד חדשה

 

אוצר: אריה ברקוביץ

פתיחה: יום חמישי, 6.7.17, שעה 19:30

בית האמנים, תל אביב

 

''תעתועי שכחה'', הינה תערוכת יחיד חדשה של האמן רמי אָטֵר. בתערוכה הנוכחית יוצגו יצירות פיסול מעוגנות בקרקע כאשר תנועתן מכוונת אל מרחבי האינסוף. אותם פסלים מתכתיים, גדולי ממדים, עוסקים במוטיב השכחה, כאשר ניתן לפרשה בשלושה כיוונים שונים אך משלימים. הראשון, כמגמה תהליכית ואובייקטיבית שנכפית על האדם באופן לא מודע, השני, כמגמה סובייקטיבית רצונית, בה האדם בוחר בשכחה כמוצא מחוויית מציאות בלתי נסבלת, והשלישי, כמגמה סובייקטיבית בלתי רצונית, בה השכחה נכפית על האדם בידי סובייקט אחר.

 

אטר הינו יוצר אקספרסיבי היוצר שפה שגבולותיה אינם ברורים. באמצעותה מוזמן הצופה לפרש את הדיאלוג בין הגשמי הנראה לעין ובין החלל החסר הנוצר בתוך התנועה הפיתולית של היצירה. התפתלות הברזל מתכתבת עם דימויו הצורני של הנוירולוגי, העצבי – המזוהה עם אופייה של המחשבה. כמו כן, זוהי מטאפורה לפעולת ארגונו של הזיכרון המבקש לכלוא בכיווניות מוגדרת את רצף חווית האדם המתפתלת בכמות אינסופית של וקטורים רגשיים. הסבך הקונסטרוקטיבי הנוצר משפת הגוף של הפסלים מעיד יותר מכל על מסובכות עלילת חייו של האדם, והצורך הכפייתי הנובע ממנה - ארגון הזיכרון והגדרת הגבול בו הוא נגמר, שם, מתחילה השכחה.

 

רמי אָטֵר התמחה בפיסול בברזל בסדנתו של האמן רמי רודיך בגבעתיים, בה הוא ממשיך ליצור גם כיום. עבודותיו ותערוכותיו הוצגו בחללים שונים בארץ ומחוצה לה וביניהן, תיאָטֵרון ירושלים, בית האופרה בתל-אביב, הגלריה העירונית גבעתיים, הגלריה העירונית פתח תקוה, ''בית גבריאל'' בצמח, מוזיאון ''היכל שלמה'' שבירושלים, גלריה קלייר קורסיה (פריז), מרכז האמנות גטווי (ניו-יורק) ועוד.

 

שיח גלריה: שבת, 22.4.2017 12:00

נעילה: 29.4.2017

 

 

 

שעות פעילות הגלריה: שני-חמישי, 10:00-13:00, 17:00-19:00, שישי, 10:00-13:00, שבת, 11:00-14:00.

 

 

בית האמנים, אלחריזי 9 תל אביב.

 

הכניסה חופשית

 

לפרטים נוספים:

ישראל אליהו, הפלטפורמה לאמנות – יחסי ציבור ייצוג אמנים

054-5552244, israel@theartplatform.org

הזמנה

צרו קשר