אמנים - אמנות ישראליתamanim.com

קסם אשה - תערוכה חדשה לאמן שלמה כץ

מבחר עבודות, ציורים ופסלים שנושאם המרכזי הוא דמות האשה, המסכמות 25 שנות יצירה.

זוהי תערוכת היחיד הראשונה מתוך סדרת תערוכות אמנים בגלריה, המוצגת בגלריה של המוזיאון.

ד''ר ליאור אלון, אוצר התערוכה מספר על התערוכה ומציין כי ''התערוכה, שנפתחה השבוע, הינה תערוכה סביב נושא מרכזי, הממחיש את יכולותיו הטכניות המרשימות של האמן שלמה כץ במגוון סגנונות וטכניקות. העבודות מתאפיינות בצבעוניות עשירה, והסגנון שלהם הינו בתפר שבין הריאליסטי למופשט. העובדה שכץ עוסק בהוראת אמנות לצעירים גורמת לו להישאר אמן אקטואלי, המחובר לדרכי יצירה עכשוויות, שכן בתערוכה ישנן עבודות שנוצרו בעזרת שימוש במחשב ובסיוע של חיתוך ממוחשב''.

ברמלה פועלים ויוצרים אמנים מקוריים ואיכותיים, שלמה כץ הוא מהבכירים שבהם. כץ הציג מעבודותיו בתערוכות קבוצתיות רבות, והשתתף בסימפוזיונים לפיסול ברחבי הארץ ובעולם. פסלי חוצות שלו מוצגים ברמלה ובערים אחרות בארץ.

לדברי רון פלד, מנהל מוזיאון רמלה, ''המוזיאון שואף לתת במה לאמנים מקומיים. התערוכה הנוכחית הינה הראשונה מבין סדרה של תערוכות אמנות של ציירים ופסלים מרמלה שהמוזיאון מתכנן להציג השנה ובשנה הבאה''.

על האמן שלמה כץ (1954) עלה לארץ בגיל עשר עם משפחתו מהעיר פלטיצ'אני (Falticeni), השוכנת במחוז סוצ'אבה שבצפון רומניה והוקמה בידי יהודים. שלמה חי ויוצר ברמלה שנים רבות; נשוי ואב לשלושה.

בוגר ''בצלאל'' במגמת אמנות, למד והושפע ממורו האמן יצחק פוגץ' – תלמידו וממשיך דרכו של הצייר מרדכי ארדון – לשעבר ראש המחלקה לציור ב''בצלאל''.

כץ הציג מציוריו בתערוכות קבוצתיות רבות והשתתף בסימפוזיונים לפיסול ברחבי הארץ ובעולם.

כיום מצייר ומפסל, מלמד אמנות ועיצוב, ומשמש כראש המחלקה לעיצוב בכפר הנוער יוענה ז'בוטינסקי.

על מוזיאון רמלה ותצוגות הקבע: המוזיאון העירוני של רמלה נחנך בשנת 2001 בבניין היסטורי שנבנה בשנת 1922, אשר שימש את עיריית רמלה תחת המנדט הבריטי.

במוזיאון ניתן למצוא תיעוד תולדות העיר למן הקמתה במאה השמינית לספירה ועד ימינו.

תצוגת הקבע כוללת שישה חדרי תצוגה, ובהם ממצאים המציגים את חיי היומיום, המסחר, האומנות, ואת המרקם האתני הרב-תרבותי של האוכלוסייה. כמו כן מוצגים במוזיאון מבחר מטבעות ומטמונים שהתגלו בעיר ומודלים של מבנים מרכזיים והיסטוריים – בריכת הקשתות ומכלול המסגד הלבן. עוד במוזיאון תיעוד מלחמת העצמאות בעיר ובסביבתה, אוהל מעברות משוחזר, המייצג את גלי העלייה הגדולים אל העיר בשנות החמישים.

 

מוזיאון רמלה, הרצל 112 רמלה טל: 08-9292650

שעות פתיחה: א'-ה' 10:00 – 16:00 ו' 13:00-9:00

מחירי כניסה: מבוגר: 12 ₪, תושב רמלה 8 ₪ זכאי הנחה: 10 ₪

פרטים על סיורים מודרכים וביקור באתרים ברמלה ניתן לקבל באתר: www.goramla.com

הזמנה

מבט לסטודיו

צרו קשר