אמנים - אמנות ישראליתamanim.com

אורנה שיק- ציירת– "המסך עולה" - תערוכת יחיד

אורנה שיק- ציירת– ''המסך עולה'' - תערוכת יחיד

2.8.15 - 5.9.15

אירוע פתיחה חגיגי ביום חמישי 6.8.15 בשעה 20:00

בית האופרה – המשכן לאמנויות הבמה

שדרות שאול המלך 19, תל אביב

אוצר: אודי רוזנויין

אורנה שיק

''המסך עולה

אישונים נדרכים

סוכריות חשמל מחליפות צבעים

תפאורה זמנית

הבמה זירה מוארת

שחקנים לוליינים וקוסם

עולים ויורדים, עולים ויורדים''

''הבמה היא אהבתי הגדולה! כל עיסוקי סובבים מאז ומתמיד סביב הבמה.'' ''המסך עולה'' היא תערוכת מחוות אהבה של אורנה שיק לעולם הבמה לסוגיו השונים: התיאטרון, האופרה, אולם הקונצרטים והיכל הקרקס. עבודתה באקריליק ובשמן על בד עוסקת גם היא בנושא הבמה. בשפה דרמטית, צבעונית ועזה עד כדי קיצוניות היא מעצימה את נושאי ציוריה. הבד משמש לה סוג של במה, בכל עבודה מורם המסך והצופה מוזמן לדמיין לעצמו את מהלך ההצגה ו''להאזין'' לליברית ולמוזיקה המלווים את המתרחש על הבמה.

שיק, שחקנית ונגנית מקצועית, מגדירה את הציור שלה כתיאטרלי ומוזיקלי. המוטיבים המופיעים בעבודות קשורים לעולם הבמה, כשלצד העיצוב הארכיטקטוני יש זרימה מוזיקלית ומוטיבים קרקסיים וכשמעל כל עבודה ''עולה המסך''. סגנון עבודותיה הוא אבסטרקט אקספרסיוניסטי, סגנון שפרח בארצות הברית בשנות ה-40-50 של המאה הקודמת ואשר נציגיו הידועים הם דה קונינג ורותקו. שיק מציירת על הרצפה תוך כדי כריעת הגוף, כשהגוף כולו משפיע על תנופת היד. אופן ציור זה מתחבר לסגנון ה-ACTION PAINTING שהאילן הגבוה בו הוא ג'קסון פולוק.

אוצר: אודי רוזנויין

אורנה שיק היא אמנית תל-אביבית רבגונית: שחקנית, בוגרת הסטודיו למשחק בהנהלת ניסן נתיב ז''ל, ונגנית קלרינט, בוגרת האקדמיה למוזיקה ע''ש רובין בתל-אביב. היא למדה בארץ ובחו''ל לרבות מכון אבני לאמנות, הציגה בין השאר בתיאטרון ירושלים, האנגר 2 ביפו, גלריה בריקליין בלונדון, גלריה פיקאסו בחיפה ובגלריה על האגם ברעננה.

לפרטים ולרכישה: 050-4266737 ornachic@gmail.com

אורנה שיק

שעות פתיחה: א'- ה' 08:30-20:30 ; ו' 08:30-12:30

ובערבים בהם מתקיימים מופעים בבית האופרה

התערוכה מוארת במיטבה בערבי מופעים

בית האופרה – המשכן לאמנויות הבמה

שדרות שאול המלך 19, תל אביב

 

 

 

 

צרו קשר