אמנים - אמנות ישראליתamanim.com

תערוכת אמנות "הזיווג השמיימי" בגלריה דורית גור ביפו

תערוכת אמנות "הזיווג השמיימי" בגלריה דורית גור, יפו.

החופה, טקס עתיק יומין, חגיגי, חשוב ומרגש, שהשתמר בכל הקהילות היהודיות בעולם, מהווה מוטיב חשוב ומרכזי באמנות היהודית. לטקס החופה, המשמר את המסורת היהודית, חשיבות גדולה בתרבות ומעמד מכובד באמנות היהודית הישראלית.

חתונה מסמלת את הברית בין עם ישראל לבורא עולם ובין בעל לאשתו.

החופה היהודית מתקשרת למוטיב ירושלים כהגשמת השאיפה לגאולה עתידית שמגולמת בערך המרכזי באמנות היהודית - ירושלים. ירושלים שמסמלת את הנצח, הגאולה, הבטחון והאמונה מופיעה בציורים רבים

האמן הירושלמי ז'ק וינונסקה שמתעד בציוריו את העיר הוא חי, באהבה רבה ולעתים בהומור, מצייר חופות וזוגות על רקע ירושלים. הכלייזמרים, המשמחים את הזוג והמוזמנים, מופיעים כחלק מטקס החופה.

גלינה קורוב-כהן מציירת את הכלה התימניה נשים וזוגות על רקע מוטיבים אורינטאלים, אליהם נחשפה כשעלתה לישראל מאוקראינה. האמנית אוהבת לבוש מסורתי ומרבה להשתמש במוטיבים מזרחים בציוריה הדקורטיבים. מוטיבים אורינטאליים ודקורטיבים מופעים גם בציור של נעמי עשת- רוזנצויג בצד רימונים וגפן. נקודת מבט אחרת על החופה מתוארת בציורה "לוחות הברית", אותם אוחזת הכלה, שאיבדה את נעלה.

בתערוכה מציגים 18 אמנים, ילידי הארץ ואמנים עולים מצרפת ומדינות חבר העמים לשעבר,דתיים וחילונים, אשר האהבה למסורת ולמורשת היהודית מהוה את החוט המקשר המשותף לכולם.

בתערוכה מגוון הבטים של האמנות היהודית, חופה יהודית וכלייזמרים של האמן ז'ק וינונסקה,מגזרות נייר של דוד פישר, עבודות יודאיקה, בהן שימוש גרפי ומיסטי קבלי באותיות העבריות של דבי שפריר-קרת ודורית גור. לאותיות ולשפה העברית, המהוות מוטיב מרכזי באמנות היהודית, מיוחסות סגולות רחבות היקף. רוב עבודותיה של דורית גור מאופיינות ביצירת תלת מימד וכיתוב טקסטים ביד חופשית מן התנ"ך והמקורות. היא משלבת בעבודותיה בין הצבעים החזקים והמודרניים לבין הכיתוב בצבעי זהב וברונזה עתיקים, שילוב שיוצר סוג של יודאיקה עכשווית ומודרנית. מוטיבים יהודים כמו מזוזה ומנורה בעבודות נטלי גרוסמן ומרק רוט, ציורי ירושלים של האמנים זואי סבר, דבי שפריר-קרת, ז'ק וינונסקה, חדווה ירדני, נאדיה גודמן, נעמי עשת-רוזנצויג ורפי פרץ. כלייזמרים והחיים העיירה היהודית בציורי רחל טוקר-שיינס, שבעת המינים, ספורי התנ"ך, בציורי נעמי עשת-רוזנצויג ואבי צרפתי, ציורים המביעים אמונה עזה ואהבה לבורא בציורי אורית מרטין ועוד.

שמות האמנים:

אבי צרפתי, אורית מרטין, בריגיט כהן-הדריה, גלינה קורוב כהן, דבי שפריר-קרת, דוד פישר, דורית גור,

זואי סבר, ז'ק וינונסקה, חדווה ירדני, מלכה ירחי-פרטוש, מרק רוט, נאדיה גודמן, נטלי גרוסמן,

נעמי עשת-רוזנצויג, קלייר מזרח, רחל טוקר-שיינס ורפי פרץ.

אוצרת: אדר' נעמי עשת-רוזנצויג

שעות ביקור בתערוכה:

ימים א-ה 16:00-21:30

ימי ו: 9:30-15:30

ובארועים מיוחדים המתקיימים בגלריה

כל עבודות האמנות למכירה.

התערוכה תנעל בתאריך 10.2.2014

הכניסה חפשית.

ציור רימונין של האמנית נאדיה גודמן ומגרות נייר של האמן דוד פישר בתערוכת "הזיווג השמיימי, בגלריה דורית גור ביפו.

ציורי האמנים רפי פרץ ואבי צרפתי.

"ליידי וינטז'" של האמנית מלכה ירחי פרטוש, והציור "קומי ירושלים" של האמניצ דבי שפריר-קרת בתערוכת "הזיווג השמיימי" בגלריה דורית גור ביפו.

ציורים בתערוכה

ציורים בתערוכה

ציורים בתערוכה

ציורים בתערוכה

ציורים בתערוכה

תמונות מהתערוכה

ציורים בתערוכה

הזמנה לתערוכת "הזיווג השמיימי" בגלריה דורית גור, יפו

פוסטר התערוכה

צרו קשר