אמנים - אמנות ישראליתamanim.com

תמר מייק לאופר - אמנות עכשווית

על יצירותיה של האמנית העכשווית תמר מייק לאופרמתוך מאמר של רותי נוי ניו יורק : ''הנאת הצופה לאורך המסע הקסום אותו מחלקת האמנית עם הקהל בנדיבות רבה. מכל זוית ראיה מפיצות היצירות יופי אסטתי כובש, חום אנושי, אהבה ואינטלקט עצמאי, מיוחד במינו.

האמנות של תמר אינה אלא שירה וספורת בצבע, צורה,תנועה וצליל. היא שואבת פנימה לסיור בתוך עולם מופלא וסודי שגם אם הוא מעיק וקודר, מתעורר בנו החשק ללכת לאיבוד ולהשתהות בתוכו.

למרות תתי הטון המלנכוליים צביון העבודות אופטימי, מתובל בשמחת חיים והומור. המסרים חדים ועוברים חלק לתודעה. קווי הציור רכים אך חזקים ומותירים חותם בצופה. הצורה האורגנית העגלגלה בולטת לאורך היצירות ומאזנת את הדרמה בקשת הצבעים. השמוש בצבע מגוון, נעשה במידה, בטעם ובידע, שאול מתחומי העיצוב בהם הוא מיושם בצרופים מצומצמים: תשלובת דו גוונית, מונוכרומטית,שני גוונים מנוגדים, צרוף תלת גווני, חמישה גוונים וכ‘ו.

אהבתה של תמר לצבע ושליטתה בתיאוריות של צבע ניכרות בעבודותיה. העבודות זוהרות. משחקי הצבעים מיטיבים לבנות אווירה ויורים את המסר הטמון בציור הישר לתוך העין.האיזון בין גוונים חמים לקרים ובין גוונים סוערים לנייטרלים, מבוצע במיומנות וכשרון רב. במעין היצירה הנובע של תמר בו קיימת מידה דומה של אומץ, נכונות, כח ויכולת לחלום, להגשים ולצור אמנות. רוחן של או‘קיף, קאלו ושיקאגו, אכן, מפעפעת בתוכו.

כשלשת קודמותיה אשר פרצו את מחסומי הפוליטיקה של האמנות הגברית השלטת ולחמו על שוויון אמנותי מלא בגישתן הפתוחה, הנשית, החזקה, כן סוללת תמר את דרכה בתחומי האמנות המקצועית. אמנותה נועזת, מקורית, ”הולכת עד הסוף“. אין ספק כי כושר הבטוי, דרגת התעוזה ודמיונה של תמר מייק לאופר הם פנומנלים.

האמנית המחוננת חיה ויוצרת בישראל אך עבודותיה בינלאומיות. ציוריה ועבודות הווידיאו הנפלאות שלה הוצגו בביאנלה בוונציה, במוזיאונים ביפן, ישראל, איטליה ועוד.

האתר הרישמי של האמנית תמר מייק לאופר

http://tammymikelaufer.com

מבחר עבודות

צרו קשר