אמנים - אמנות ישראליתamanim.com

צבע בטבע - 20 שנה - תערוכה בנמל יפו

תערוכה במלאת 20 שנה לארגון ציור בטבע - צבע בטבע - בנמל יפו תל-אבי- משתתפים: 72 אמנים, 

ארגון צבע בטבע:

צבע בטבע החלה את דרכה באמנות בשנת 1994 במושבה מגדל, אז מנתה צבע בטבע ארבעה-עשר אמנים אשר חברו יחד לסדנת ציור ופיסול בחיק הטבע המקסים אשר על שפת הכנרת. מאז גדל מספר האמנים חברי צבע בטבע והגיע לכדי מאה אמנים.

אמני צבע בטבע עורכים פעמים אחדות בשנה סדנאות אמנות. הציירים יוצרים בטכניקות ציור שונות: ציורי שמן, ציורי אקריליק, ציורי מים – אקוורל וציור בטכניקות שונות. הפסלים שבינינו יוצרים פסלים בטכניקות ובחומרים שונים ומגוונים. האמנים, ציירים ופסלים, מציגים את יצירותיהם, ציורים, פסלים ומייצגים, בתערוכות בארץ ומחוצה לה. כך מציבים אמני צבע בטבע, ציירים ופסלים את יצירותיהם כאמנות הציור והפיסול בישראל.


 

שוחרי האמנות בארץ גילו את צבע בטבע כקבוצת אמנים יוצרת, בתחומים שונים של אמנות: ציור, פיסול מייצג, טכניקה מעורבת ועוד... שוחרי אמנות שמצטרפים לפעילויות של.צבע בטבע רואים כיצד משלבים האמנים, אמנות עם אהבה לטבע. אמני צבע בטבע, הן ציירים והן פסלים מביעים את אמירתם בערכי אמנות, בצורה ובקומפוזיציה, כאשר כל אמן ואמן יוצר על פי דרכו את האמת הפנימית שלו: צייר בציורי שמן, אקריליק, צבעי מים – אקוורל וציור בטכניקות מעורבות, או פסל, בטכניקות ובחומרים שונים ומגוונים.

אמנים, חברי צבע בטבע מתמזגים עם הנוף, מתמסרים לטבע ויוצרים אמנות. נותנים לרשמים מן הנוף והסביבה לשקוע בתוכם, אל תוך נפשם. אמירתם היא אמנות אישית הנובעת מן החוויה הסביבתית. ההתבוננות במרקם הצבעים, הצורות, האור והצל המופיעים בנוף מעניקה לאמן חדוות אמנות לשמה.

צבע בטבע היא קבוצת אמנים הומוגנית ומגובשת ביחסי החברות שבין אדם לרעהו אך רב- גונית ופלורליסטית בדרכי הביטוי, הטכניקה והטכנולוגיה בהן בחר כל אמן בצבע בטבע להתבטא. יצירת אמנות היא כמו קסמים שמתרחשים בנפש האמנים, הן בציור והן בפיסול, כמו שירה אישית המתנגנת בין אמנות ואמנים, כמו דו שיח בין הצבע והטבע לבין הבד והמכחול ולבין הנוף והסביבה. חדוות אמנות היצירה הולכת ומתעצמת ושואפת לשלמות כמו בתזמורת של כלי נגינה שונים המנגנים בחיק הטבע והשואפים להרמוניה של צבעים וצלילים. מכאן התוצאה להפריה ההדדית והיצירתית, התורמת לאיכות היצירות, שהינן שילוב של אמני צבע בטבע והתמזגות עם הנוף.

היציאות המשותפות לטבע, לנוף המשכר,ולפעילויות אומנותיות אחרות, הביאו במשך השנים להידוק הקשר בין אמני צבע בטבע וליחסי חברות יצירתיים ביניהם. התוצאות המגוונות המופיעות באתר מעידות על עושר העשייה וההישגים האומנותיים והחברתיים אליהם הגיעו חברי צבע בטבע.

הזמנה

צרו קשר